Petrolul Ploiești - Flacăra Moreni 3-2. O ecuație comiplicată a decis meciul 11-3 = 3-2

Am mai văzut ambele echipe în câteva meciuri până acum și nu mă așteptam la acest scor, deși Flacăra a arătat până acum că are forța să revină în joc.

Au scăpat și de problemele financiare, așa că gâdurile jucătorilor stau numai la fotbal. Dovada a fost ultimul joc, de la Ploiești, unde echipa lui Paraschiv parcă a trăit inversul meciului cu FC Aninoasa.

Băieții lui Paraschiv au jucat în dublă-inferioritate minute multe, au condus pe tabelă, dar finalul a fost nefericit. Presiunea de pe stadionul Lupilor a atins cotele maxime, iar morenarii au căzut în câteva minute, primind trei goluri, dar totodată și o a treia eliminare.

Deși au părut picați, tot „ai noștri” s-au făcut remarcați. La ultima fază de atac a meciului, au speriat puțin prin micșorarea scorului. Parcă s-au eliberat de stresul ultimelor minute, care i-au copleșit.